MIKOŁAJKI FOLKOWE 2003
(wyniki konkursu, zapowiedź itd.)

MIKOŁAJKI FOLKOWE 2002
(wyniki konkursu, zapowiedź itd.)

WCZEŚNIEJSZE EDYCJE
(na stronie Festiwalu)

OFICJALNA STRONA MIKOŁAJKÓW

Rozmiar: 1538 bajtów
XIV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Ludowej "Mikołajki Folkowe"

Muzicka 9-12.12.2004 Lublin ACK UMCS "Chatka Żaka"

Tegoroczne "Mikołajki" będą trwały cztery dni. W piątek tradycyjnie konkurs "Scena Otwarta" zakończony koncertem "O miłości przy grabieniu siana" gospodarzy festiwalu - ORKIESTRY ŚW. MIKOŁAJA. Zgłoszenia na konkurs przyjmowane są do 25.listopada, a więcej informacji można znaleźć na stronach internetowych festiwalu www.mikolajki.folk.pl.

Na sobotnim (11.12.) Koncercie Głównym między innymi usłyszymy folk-jazzowy kwartet "TRIGON" z Mołdowy, którego liderem jest genialny altowiolista Anatol Stefaned i grupę "STARY OLSA" z Białorusi, nawiązującą do muzyki dawnej i ludowej oraz laureatów konkursu. W niedzielę planowany jest koncert "Cztery strony folku", na którym wystąpią kapele z Czech, Słowacji, Węgier i Polski - znana już "Mikołajkowej" widowni słowacka MUZIČKA, JIŘI PLOCEK z JITKĄ SURANSKĄ i polsko-węgierski projekt JOSZKA BRODY "Posłóchejcie kamaradzi". Grupy te poprowadzą zajęcia warsztatowe.

Joszko Broda Koncertom na sali widowiskowej "Chatki Żaka" będzie towarzyszył "Folk nocą" w ramach którego wystąpi KAPELA Z MILANÓWKA (piątek 10.12.), szaman i śpiewak z Tuwy - GIENADYJ GENDOS CZAMZYRYN (sobota 11.12.) i irlandzki duet BRENDAN MONAGHAN (gitara, śpiew) i NIALL MCCLEAN (skrzypce). Gienadyj Czamzyryn poprowadzi również warsztaty śpiewu alikwotowego. Na "Mikołajkach" zadomowił się już na dobre Klub Filmowy, który będzie towarzyszył festiwalowi przez 3 dni. W czasie jego trwania odbędzie między innymi polska premiera pełnometrażowego poetyckiego dokumentu "Karpatia" w reżyserii Andrzeja Klamta.

"Mikołajki Folkowe" rozpoczną się w czwartek (9.12.) wieczorem wernisażem wystawy malarstwa na szkle Anny Kiełbusiewicz - zmarłej przed rokiem solistki Orkiestry św. Mikołaja oraz promocją płyty z jej archiwalnymi solowymi nagraniami. Płyta będzie dołączana do festiwalowych karnetów.

kontakt do organizatorów - 0601732249, mikolaje@klio.umcs.lublin.pl
www.mikolajki.folk.pl